یک معیار مهم برای انتخاب کتاب داستان خوب

معیار انتخاب کتاب داستان خوب

به طور معمول والدین برای انتخاب و خرید کتاب داستان برای کودکان به عنوان و بعد هم به تصاویر آن توجه می کنند. در این مقاله تصمیم دارم معیاری مهم برای انتخاب کتاب داستان را به شما یادآوری کنم. اگر تا پایان این مطلب را مطالعه نمایید ، خودتان نیز این مسئله را تایید خواهید کرد.

معیار انتخاب کتاب داستان خوب
معیاری برای انتخاب کتاب داستان

سعی کنید کتابی را برگزینید که متن کتاب به زبان نوشتاری باشد نه گفتاری و به زبان عامیانه.

برای توضیح بیشتر برایتان مثالی می زنم. نباید کتابی را انتخاب کنید که در آن به جای کلمه «بگویم» نوشته شده باشد «بگم!» و یا به جای حرف ربط «را» نباید نوشته شده باشد: «رو»

کودکان با ورود به پایه اول دبستان و پس از سپری شدن یک ماه از آغاز سال تحصیلی و یادگیری یکی دو نشانه و کلمه به سرعت وارد مرحله جمله سازی و جمله نویسی خواهند شد.

حالا از شما می خواهم که دو جمله زیر رامقایسه کنید:

بابا بادام دارد.

بابا بادوم داره.

احتمالاً متوجه شده اید که هر کدام از جملات بالا توسط چه دانش آموزی نوشته شده اند.

به نظر من و احتمالاً شما، به دلیل حجم بالای مطالب آموزشی و وقت گیر بودن آموزش تفاوت های زبان گفتاری و نوشتاری آن زمان دیگر برای آموزش این مسائل دیر شده است. چه قدر بهتر است که در سنین قبل از دبستان توجه کودک مان را به تفاوت زبان گفتاری و نوشتاری زبان فارسی جلب کنیم تا به صورت تدریجی و غیر مستقیم توجه او را به این مسئله جلب کنیم. پس چه بهتر که از همان ابتدا معیاری برای انتخاب کتاب داستان را مدنظر قرار دهیم.

می توانید برای آشنایی با کتاب های گویا و فواید آن ها این مقاله را مطالعه نمایید.

راه های افزایش هوش کلامی کودکان در وبسایت دوران طلایی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − چهار =

خرید از طریق واتساپ