فواید کتاب های گویا برای کودکان

کتاب گویا چیست؟

همه ما از فواید داستان، کتاب و مطالعه برای کودکان آگاهیم. اما امروزه اکثر والدین و از جمله خود من به علت مشغله های کاری، نمی توانیم زمان زیادی را صرف کتاب خواندن برای فرزندان مان بکنیم. از طرفی با توجه به اهمیت مطالعه و تاثیر آن در زندگی، طرز فکر و شخصیت کودکان، باعث شد به دنبال یافتن راهی ساده تر برای مطالعه کتاب برای فرزندانم باشم. تا این که توانستم سبک جدیدی از کتاب های گویا را برای آن ها ابداع کنم. در واقع کتاب گویا، فایلی است ویدیویی که در آن کودک هم تصویر و هم متن داستان را با فونت درشت، می بیند. همچنین متن داستان به صورت حرف به حرف، همزمان با گوینده از کمرنگ به پررنگ تغییر می کند.

کتاب های گویا چه ویژگی هایی دارند؟

برای افزایش جذابیت کتاب در قسمت های مختلف داستان با توجه به متن داستان صداهای موجود در آن مثل صداهای حیوانات ،صدای گریه یا خنده بچه ها، صدای باران و …گنجانده شده است. همین طور آهنگ گودکانه منلاسبی هم زیر صدای گوینده شنیده می شود. تمام این ویژگی ها برای این است که کودک بتواند به راحتی خودش را در فضای داستان مجسم کند.

من در هنگام انتخاب کتاب برای ترجمه، حساسیت زیادی داشتم. به همین دلیل با اطمینان می گویم کتاب های گویا، داستان هایی با محتوا و پندهای آموزنده و تصاویر زیبا هستند. البته در قسمت رایگان های این سایت می توانید به نمونه ای از این نوع کتاب های گویا را دانلود کنید و در اختیار کودک عزیزتان قرار دهید. باید این نکته را متذکر شوم که کتاب های گویای موجود در قسمت فروشگاه از لحاظ محتوا و مضمون بسیار برتر از کتاب های گویای بخش رایگان هستند.

کتاب های گویای بخش فروشگاه:

کتاب های بخش فروشگاه با وسواس زیاد از نظر محتوا و باورهایی که در ذهن و ضمیر ناخودآگاه کودکان ایجاد می کنند،انتخاب شده اند. همچنین درس و نتیجه ای که در پایان کودک از شنیدن و مطالعه آن می گیرد برای همیشه در روح و روان او بر جای خواهد ماند. شنیدن این نوع از کتاب ها تاثیرات مثبت خود را در هنگام تصمیم گیری ها و انتخاب های او در زندگی خواهد گذاشت.

فواید کتاب برای کودکان
کتاب گویا چیست؟

فواید کتاب های گویا برای کودکان:

صرف نظر از فواید کتاب و کتابخوانی برای کودکان ، کتاب های گویا ویژگی های منحصر به فردی دارند که آن ها را از کتاب های کاغذی متمایز و در مقام مقایسه در رده بالاتری قرار می دهند.

از آن جایی که بیشتر دانش آموزان دوره اول دبستان از لحاظ روانخوانی مهارت کافی پیدا نکرده اند، اغلب کلمات و جملات را به صورت بریده بریده می خوانند. به همین دلیل نمی توانند هم زمان هم به متن داستان توجه کنند و متوجه مفهوم آن شوند و هم متن داستان را بخوانند. ویژگی تغییر رنگ حروف همزمان با گوینده باعث می شود که کودک بتواند به راحتی خط ببرد. این امر سبب تقویت املا و هم روانخوانی دانش آموزان خواهد شد.

برای کودکان با سنین پیش از دبستان هم این ویژگی سبب آشنایی با قاعده ترکیب زبان فارسی برای خواندن و نوشتن می شود. همچنین باعث تقویت عضلات چشمشان می شود. علاوه بر آن طرفی هم سبب تقویت حافظه دیداری و شنیداری آن ها می شود.

شاید به مطالب زیر نیز علاقمند باشید:

معرفی یک معیار مهم برای انتخاب کتاب داستان خوب، به وقت خرید کتاب داستان برای بچه ها.

می توانید برای اطلاع از راه های افزایش هوش کلامی کودکان به وبسایت دوران طلایی مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

خرید از طریق واتساپ