روانخوانی فارسی پایه اول

روانخوانی فارسی پایه اول

در این فایل صوتی تصویری که در راستای تقویت روانخوانی زبان فارسی دانش آموزان پایه اول دبستان آماده شده است، متن درس از کتاب فارسی پایه اول دبستان، کمرنگ تایپ شده است. این متن همراه با گوینده ای که از روی متن می خواند پررنگ می شود. این سبک از مطالعه به دانش آموز کمک می کند تا به راحتی همزمان با گوینده خط ببرد.

از طرفی بدون توضیحات ناواضح و کسل کننده برای دانش آموز، به راحتی قاعده ترکیب زبان فارسی برای او تثبیت می شود. با این روش دانش آموز کلاس اولی خودش به تنهایی قادر است که با مشاهده و گوش دادن چندین و چند باره این فایل روانخوانی فارسی خود را تقویت کند بدون اینکه زمانی از بزرگتر ها و یا معلمش را صرف کند. بعد از چند بار مشاهده ی این فایل می تواند صدای دستگاهش را کاملا قطع کند و خودش همراه با پررنگ شدن متن بجای گوینده از روی متن بخواند.

باید این نکته را نیز یادآوری کنم که برای دوری از خستگی چشم دانش آموز فونت متون را درشت انتخاب کرده ام، لاجرم متون بلند تر در صفحات بیشتری گنجانده شده اند.

این شیوه یکی از بهترین و آسان ترین روش های تقویت روانخوانی فارسی دانش آموزان پایه اول دبستان است. حتما آن را امتحان کنید و نظرات ارزشمندتان را نیز با من از طریق همین صفحه و در قسمت دیدگاه ها برای من بنویسید. از مطالعه ی آن لذت می برم.

متن درس قرآن فارسی پایه اول دبستان:

قرآن

قرآن، کتاب خدای مهربان است. من دوست دارم، قرآن بخوانم.

قرآن کتاب دینی ما مسلمانان است. قرآن به ما یاد می دهد که راست گو و درست کار باشیم، از کارهای بد دوری کنیم و با دیگران مهربان باشیم.

گاهی از پدر و مادرم خواهش می کنم که درباره ی پیامبران خدا برای من کتاب بخوانند. برخی شب ها، پدرم داستان هایی از قرآن

برای من می گوید. من خواندن داستان را دوست دارم.

مادرم می گوید: وقتی بزرگ شدی ، می توانی قرآن و کتاب های خوب دیگری را بخوانی و چیزهای زیادی یاد بگیری.

شاید به این مطالب نیز علاقمند باشید:

درس «میهن ما» از کتاب فارسی اول دبستان

مقاله «کودکان را مانند بونسای پرورش ندهیم » از وبسایت آموزشی دوران طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + دو =

خرید از طریق واتساپ