درس مثل خورشید فارسی اول دبستان

تقویت املای کلاس اولی ها
تقویت املا کلاس اولی ها:

یکی از روش های جدید برای تقویت املای کلاس اولی ها، استفاده از کتاب های گویا و فایل های صوتی تصویری برای آن هاست. این سبک از کتاب ها باعث تقویت حافظه دیداری و شنیداری دانش آموزان می شود که پایه و اساس املا و روانخوانی آنها است. مسئله اصلی دانش آموزانی که در این موضوعات ضعف دارند، حافظه دیداری و شنیداری ضعیف آنهاست.

برای حل این مشکل روش های متفاوتی مثل بازی های مختلف وجود دارد. کتاب های گویا(صوتی-تصویری) نیز یکی از انواع این روش هاست. از آنجایی که پایه اول دبستان یکی از پایه های مهم در این زمینه است، درس های کتاب فارسی اول به این شیوه تهیه شده اند.

این روش به کودک کمک می کند تا به صورت مستقل و بی نیاز از کمک والدین و معلمین در هر زمانی از شبانه روز که توانست از آن استفاده کند. در این فایل صوتی-تصویری متن درس به صورت کمرنگ تایپ شده است و همزمان با گوینده پررنگ می شود. این روش به او کمک می کند تا به راحتی همراه با گوینده خط ببرد.

همچنین می تواند پس از چندین بار مشاهده این فایل از او بخواهید تا صدای تلفن همراه و یا تبلت خود را کاملا قطع کند؛ این بار خودش همزمان با پررنگ شدن متن درس به جای گوینده با صدای بلند از روی متن درس بخواند.

انجام چنین تمریناتی و گوش دادن و دیدن چندین و چند باره این فایل ها سبب تقویت املای کلاس اولی ها خواهد شد.

این فایل مربوط به درس مثل خورشید از کتاب فارسی پایه اول دبستان است،برای آموزش نشانه «ث»

شاید به این مطالب نیز علاقمند باشید:

قصه صوتی تصویری کودکانه «مرغ ناقلا»

قصه صوتی تصویری «من خودم را دوست دارم »برای تقویت خودباوری و عزت نفس در کودکان

مقاله «کودکان را مانند بونسای پرورش ندهیم» از وبسایت آموزشی دوران طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + یازده =

خرید از طریق واتساپ