درس صدای موج فارسی اول

درس صدای موج فارسی اول

در این فایل صوتی تصویری که در راستای تقویت روانخوانی زبان فارسی دانش آموزان پایه اول دبستان آماده شده است، متن درس از کتاب فارسی پایه اول دبستان، کمرنگ تایپ شده است. این متن همراه با گوینده ای که از روی متن می خواند پررنگ می شود. این سبک از مطالعه به دانش آموز کمک می کند تا به راحتی همزمان با گوینده خط ببرد.

از طرفی بدون توضیحات ناواضح و کسل کننده برای دانش آموز، به راحتی قاعده ترکیب زبان فارسی برای او تثبیت می شود. با این روش دانش آموز کلاس اولی خودش به تنهایی قادر است که با مشاهده و گوش دادن چندین و چند باره این فایل روانخوانی فارسی خود را تقویت کند بدون اینکه زمانی از بزرگتر ها و یا معلمش را صرف کند. بعد از چند بار مشاهده ی این فایل می تواند صدای دستگاهش را کاملا قطع کند و خودش همراه با پررنگ شدن متن بجای گوینده از روی متن بخواند.

باید این نکته را نیز یادآوری کنم که برای دوری از خستگی چشم دانش آموز فونت متون را درشت انتخاب کرده ام، لاجرم متون بلند تر در صفحات بیشتری گنجانده شده اند.

این شیوه یکی از بهترین و آسان ترین روش های تقویت روانخوانی و املای فارسی دانش آموزان پایه اول دبستان است. حتما آن را امتحان کنید و نظرات ارزشمندتان را نیز با من از طریق همین صفحه و در قسمت دیدگاه ها برای من بنویسید. از مطالعه ی آن لذت می برم.

متن درس صدای موج از کتاب فارسی اول:

آیا تا کنون دریا را دیده ای؟ دریا بسیار زیبا و تماشایی است.

آسمان صاف و آبیِ دریا خیلی دیدنی است. صدف های سفید در کنارِ دریا، این جا و آن جا دیده می شود. صدای موج دریا به گوش می رسد.

پرندگان دریا، ماهی های ریز و درشت را شکار می کنند. جانورانی مانند نهنگ، کوسه، ارّه ماهی و هشت پا در دریا زندگی می کنند.

شاید به این مطالب زیر نیز علاقمند باشید:

درس میهن ما از فارسی اول

مقاله آیا درست کردن کاردستی با وسایل دورریختنی واقعاً یک فعالیت خلاقانه است؟ از وبسایت آموزشی دوران طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 9 =

خرید از طریق واتساپ