درس در بازار فارسی اول

تقویت روانخوانی کلاس اول

در فایل صوتی تصویری در بازار که در راستای تقویت روانخوانی زبان فارسی دانش آموزان پایه اول دبستان آماده شده است، متن درس ، کمرنگ تایپ شده است. این متن همراه با گوینده ای که از روی متن می خواند پررنگ می شود. این سبک از مطالعه به دانش آموز کمک می کند تا به راحتی همزمان با گوینده خط ببرد.

از طرفی بدون توضیحات ناواضح و کسل کننده برای دانش آموز، به راحتی قاعده ترکیب زبان فارسی برای او تثبیت می شود. با این روش دانش آموز کلاس اولی خودش به تنهایی قادر است که با مشاهده و گوش دادن چندین و چند باره این فایل روانخوانی فارسی خود را تقویت کند بدون اینکه زمانی از بزرگتر ها و یا معلمش را صرف کند. بعد از چند بار مشاهده ی این فایل می تواند صدای دستگاهش را کاملا قطع کند و خودش همراه با پررنگ شدن متن بجای گوینده از روی متن بخواند.

باید این نکته را نیز یادآوری کنم که برای دوری از خستگی چشم دانش آموز فونت متون را درشت انتخاب کرده ام، لاجرم متون بلند تر در صفحات بیشتری گنجانده شده اند.

این شیوه یکی از بهترین و آسان ترین روش های تقویت روانخوانی و املای دانش آموزان کلاس اول دبستان است. حتما آن را امتحان کنید و نظرات ارزشمندتان را نیز با من از طریق همین صفحه و در قسمت دیدگاه ها برای من بنویسید. از مطالعه ی آن لذت می برم.

متن درس در بازار از کتاب فارسی اول:

دیروز من و مادرم به بازار رفتیم . مادرم در راه ، دکّان ها را به من نشان می داد و می گفت : این جا نجّاری است؛ نجّار، پنجره، دَر و میز می سازد. این جا نانوایی است. آن جا کفّاشی است. سپس به یک قنّادی رسیدیم. مادرم از قنّادی شیرینی خرید. او از فروشگاه هم پارچه ی گل دار قشنگی خرید. وقتی به خانه رسیدیم، مادرم با آن پارچه، چادر نماز زیبایی برای من دوخت. من ازاو خیلی تشکّر کردم.

شاید به این مطالب نیز علاقمند باشید:

فایل صوتی تصویری درس « صدای موج» برای تقویت روانخوانی کلاس اولی ها

کتاب داستان صوتی تصویری «من خودم را دوست دارم»

قصه صوتی تصویری رایگان «خودم بلدم»

مقاله «آموزش ریاضی یا خیانت به کودکان!(یک خاطره تأمل برانگیز)» از وبسایت آموزشی دوران طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

خرید از طریق واتساپ